Články

"Četl jsem, že člověk, který si něco hodně přeje, toho také dosáhne. Je to pravda?" Podobná otázka asi zní v hlavě každému, kdo si poprvé v životě otevře některou novější motivační knihu a s očima navrch hlavy louská každý řádek napěchovaný povzbuzením a nakažlivým autorovým nadšením.

"Ne, nezlob se, nepůjdu do toho. Neznám všechny důsledky. Neprostudoval jsem všechna fakta. Kdo ví, jaká bude situace za rok? Je to trochu riskantní. Však víš, mám rodinu, mám sice nudné, ale slušné zaměstnání, jsem jakž takž finančně zajištěný. Musím kolem sebe vytvářet stabilitu. Musím být ODPOVĚDNÝ."

Před pár týdny jsem si zašel do baru na jedno předražené pivo se svým známým. Víme o sobě, ale za normálních okolností se moc často nevidíme.

Mám před sebou na stole knihu Boba Buforda s názvem Druhý poločas života a s pozoruhodným podtitulem Jak úspěch proměnit ve skutečný vliv. Bob není žádný akademický moralista. Byl zakladatelem sítě kabelových TV společností a vede organizaci Leadership Network zaměřenou na zefektivnění růstu vedoucích pracovníků. Jako muž ve zralém věku jistě ví...

Dvojí PROČ

24.07.2014

Před týdnem jsem slyšel nezapomenutelnou přednášku mého kamaráda o výchově autistického dítěte. Nevařil z vody, mluvil z vlastní zkušenosti, a proto bylo všechno zcela věrohodné. Mělo to šťávu, a především to bylo neskutečně povzbuzující. Kdybych ho neznal, asi bych se ptal, čím ten chlap žije, když dokáže mluvit zcela otevřeně o svých zápasech,...